خدمات همراهی در ترکیه

همراهی

صفحه نخست

از آنجایی که آزمون های SAT و YOS (صرف نظر از مراکز محدود آزمون یوس در ایران) مرکزی در کشور ما نداشته و داوطلبان غالبا کشور ترکیه را بدین منظور انتخاب می کنند مفتخریم که همکاران ما در ترکیه عزیزانمان را برای حضور در مراکز آزمون همراهی یا راهنمایی نمایند تا اضطراب مازاد ناشی از ناشناختگی محیط، خاصه برای فرزندانی که نخستین بار در این آزمون ها شرکت می کنند تا حد ممکن کاهش یابد.
جهت اطلاع بیشتر در مورد شرایط و چگونگی این خدمت تماس بگیرید:
02128429072    09122141392   09104137558
​​​​​

از نظر برخی از افراد مهاجرت به ترکیه فرصتی بسیار مهیج به نظر خواهد رسید. در حالی که از نظر برخی از افراد مهاجرت به ترکیه به علت مشکلات زبان، غربت، استرس، تنهایی و ... بسیار سخت است. مهاجرت جزو مهمترین تصمیماتی می باشد که در زندگی هر شخصی گرفته می شود. تنهایی، استرس و نگرانی های زیاد از جمله چالش های زندگی در ترکیه محسوب می شوند.  
تحصیل کردن در یک کشور خارجی یک فرصت بسیار منحصر به فرد می باشد و به شما عزیزان این امکان را خواهد داد تا از لحاظ مختلف همچون شخصی حرفه ای و همراه با یک تجربه به یاد ماندنی یکبار در زندگیتان رشد کنید. در واقع تحصیل در کشور خارجی مزایای بسیار فراوانی دارد. با وجود این همه مزایا، باز نمی توان این واقعیت جدی را نادیده گرفت که تحصیل در کشور خارجی همراه با چالش زیادی روبرو می باشد. زندگی در کشور ترکیه چگونه است؟ نقش یک همراه در یک کشور غریب چیست؟ جهت پاسخ به این سوالات ما را تا پایان این مطلب همراهی نمایید

چالش‌های زندگی در ترکیه

چالش‌های تحصیلی در ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه یکی از مقصدهای پرطرفدار در بین ایرانیان می باشد. کشور ترکیه از جمله کشورهای بسیار زیبایی است که از لحاظ فرهنگی بسیار به ایران نزدیکتر است. 
یکی از بزرگترین و در عین حال اصلی ترین چالش‌های مهاجرت تحصیلی در کشور ترکیه همانند هر کشور دیگری، زبان است. همانطور که میدانید زبان رسمی ترکیه، ترکی استانبولی است. برخی از افراد بر این باورند که بعد از مهاجرت به کشور ترکیه می توانند به راحتی زبان ترکی را یاد گیرند. اما هنگام ورود به کشور ترکیه در زمان اخذ تحصیل، اخذ اقامت، اجاره ملک و ... نیاز به دانش زبان ترکی است. همراه بودن یک شخص مطمئن که به همه چیز تسلط کافی دارد، میتواند فشارهای جسمی و روحی را از شما دور کند.  
برخی از چالش ‌های مهاجرت تحصیلی در ترکیه عبارتند از: عدم آگاهی کافی از قوانین ترکیه، عدم امنیت مالی، دلتنگی و تنهایی، تامین مسکن، کاهش استرس و اضطراب و ... می باشند. 
در متن زیر به هر کدام از این چالش های زندگی در ترکیه به طور خلاصه می پردازیم. 
​​​​​​​

عدم آگاهی از قوانین کشور ترکیه

از جمله چالش های زندگی در ترکیه، عدم آگاهی از قوانین کشور ترکیه است. برخی از هموطنان عزیز در هنگام مهاجرت به کشور ترکیه از هیچ مرکز مهاجرتی و توریستی، مشاوره دریافت  نمی کنند و تنها بر پایه صحبت های دیگران، اقدام به مهاجرت به کشور ترکیه می کنند. در بیشتر مواقع عدم آگاهی از قوانین و شرایط کشور ترکیه، این افراد به آسانی سرمایه خود را از دست می دهند و مجددا به ایران باز می گردند. کمک گرفتن از یک مشاوره مهاجرتی بسیار خوب همانند مجموعه SAT School جهت آشنایی هرچه بهتر با شرایط و قوانین کشور ترکیه، مسیر شما عزیزان را جهت رسیدن به هدفتان هموارتر می کند.

زندگی در ترکیه

عدم امنیت مالی

یکی دیگر از چالش های زندگی در ترکیه، کلاهبرداری افراد سودجو از راه های گوناگون می باشد. این دسته از افراد از راه های بسیار گوناگونی، خصوصا مهاجرانی که بدون هیچ آگاهی اقدام به مهاجرت می نماید، کلاهبرداری می کنند و سبب عدم امنیت و همچنین از بین رفتن همه سرمایه آنها می شود. در صورتی که آگاهانه و با اخذ راهنمایی های درست از مشاورین مهاجرتی، به این کشور توریستی مهاجرت نمایید، مشکلات بسیار فراوانی برای شما عزیزان به وجود آید. 
یکی از چالش های زندگی در ترکیه، تنهایی و دلتنگی است. در حقیقت نداشتن حمایت خانواده، محیط های اجتماعی و دوستان، جدایی و دوری از محیط هایی که به آن تعلق داشتید، امکان دارد سبب احساس غریبی و دلتنگی شما عزیزان شود. قبل از مهاجرت به این کشور باید به این موضوع مهم فکر کنید تا به راحتی بتوانید در کشور غریب زندگی خوب و آرامی داشته باشید. در صورتی که یک همراه و همدم مطمئن داشته باشید، به آسانی میتوانید با تمام این مشکلات کنار بیایید. 
سفر یکی از بهترین و هیجان انگیزترین تجربیات هر شخصی به حساب می آید و وارد شدن به کشور دیگر همراه با استرس و دلهره می باشد. زمانی که از خانواده و دوستان خود دور می شوید، احساس غربت در کشور دیگر، خود یک چالش بزرگ به حساب می آید. بهترین راه جهت حل کردن این مشکل، داشتن یک دوست یا فردی قابل اعتماد است که در کشور خارجی با استفاده از تجربیات آن بتوانید با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه ای به کشور ترکیه مهاجرت کنید.

تامین مسکن 

یکی دیگر از چالش های زندگی در ترکیه، تامین مسکن است. در حقیقت یکی از نیازهای اصلی جهت ادامه زندگی هر شخصی در ترکیه، تامین مسکن می باشد. اما همین موضوع به دانش و آگاهی کافی از شرایط مسکن ترکیه بستگی دارد. زیرا افراد بایستی از نحوه عملکرد بازار مسکن این کشور آگاهی کافی و دقیقی داشته باشند. وجود یک همراه مطمئن و آشنا با تمامی شرایط کشور ترکیه این امر را بسیار راحت تر کرده است و افراد میتوانند بعد از ورود به کشور ترکیه، مسکن خود را به آسانی پیدا کنند تا بعد از ورود به کشور ترکیه با چالش های زندگی در ترکیه روبرو نشوند.

سخن پایانی

فرصت مهاجرت و در عین حال تحصیل در بیرون کشور می تواند یک تجربه لذت بخش و به یادماندنی برای هر فردی باشد. با این وجود مهاجرت به خارج کشور، با چالش های بسیار فراوانی همراه است. همانطور که میدانید سفر به کشور ترکیه ممکن است همانند هر کشور دیگری برای شخص از لحاظ غریب بودن، ندانستن زبان ترکی، دور بودن از خانواده و ... سخت باشد. همراه بودن یک شخص مطمئن در سفر مازاد بر صرفه جویی در هزینه، زمان و ... میتواند کمک بسیار فراوانی به شما عزیزان کند. ما در مجموعه SAT School یک همراه مطمئن و قابل اعتماد همراه با شما در کشور ترکیه میفرستیم. این شخص با تمامی مکان ها، زبان، بازار و ... کشور ترکیه آشنایی کامل دارد. 

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان