شرکت در آزمون SAT بهترین روش تحصیل در ترکیه

شرکت در آزمون SAT بهترین روش تحصیل در ترکیه

 

آزمون SAT که مخفف آزمونی است که به آن آزمون استعداد تحصیلی می گویند ، آزمونی است که استعداد و مهارت های تحصیلی دانش آموزان را ارزیابی می کند. این آزمون برای دانشجویانی که دوازده سال تحصیل خود را گذرانده اند و حال می خواهند وارد دانشگاه در ترکیه شوند. هدف این است برای شرکت در آزمون SAT که در ترکیه برگزار می شود، بررسی آمادگی دانشجویان برای ورود به دانشگاه است ،  شورای دانشگاه مسئول طراحی سوالات و نحوه شرکت در آزمون است ، این آزمون توسط موسسات آموزشی در ترکیه اجرا می شود. البته از زمانی که اولین آزمون برگزار شده تا بحال بسیار تغییر کرده است ، به این دلیل که این آزمون از همان اول با عنوان آزمون استعداد تحصیلی مشهور شد و بعد از مدتی اسم خود را به آزمون بررسی scholastic (یا Scholastic Assessment Test)  تغییر داد و حالا این آزمون با نام SAT مشهور است.

 

 

آزمون SAT  در ترکیه و همه آنچه باید درباره آن بدانید

 

این آزمون برای دانشجویانی است که متقاضی ورود به دانشگاه های ترکیه هستند ، زیرا کسب نمره قبولی در این آزمون در اخذ پذیرش برای دانشگاه های ترکیه بسیار موثر است. یکی از پیش شرط های قبولی در بیشتر دانشکده های کشور ترکیه آموزش زبان انگلیسی و کسب نمره قبولی در آزمون SAT ترکیه است ، زیرا این آزمون به زبان انگلیسی اجرا می شود.

برای تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر دانشگاههای انگلیسی زبان در ترکیه ، باید در آزمون SAT ترکیه حتما نمره قبولی داشته باشید. علاوه بر ترکیه ، بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا ، استرالیا ، نروژ از آزمون SAT برای ارزیابی آمادگی داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه برخوردار هستند.

 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه بفرمایید: نمره قبولی در آزمون SAT چند است؟ و چگونه محاسبه می‌شود؟

 

بخش های آزمون

 

SAT شامل دو نوع آزمون است:

 

آزمون عمومی SAT

آزمون موضوعی یا محتوایی SAT

 

کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند می توانند یا هر دو این آزمون ها را انتخاب کنند یا یکی از آنها را انتخاب کنند، آزمون عمومی معمولا برای کسانی است که قصد دارند قبولی خود را برای یک مرکز آموزشی مشخص کرده و اما در نوع دوم که محتوایی است برای کسانی که می خواهند وارد دانشگاه های معتبری شوند که از زبان انگلیسی برای تدریس استفاده کرده و همچنین دانشگاه هایی تخصصی تر هستند.

برای ثبت نام و شرکت در SAT ، ابتدا باید بصورت آنلاین درخواست دهید. با انتخاب گزینه ثبت نام و ایجاد حساب می توانید در آزمون ثبت نام کنید. این آزمون در چندین کشور اجرا می شود (شما باید اطلاع داشته باشید که آیا آزمون در کشور شما در حال انجام است یا خیر ، همچنین می توانید به سایت آزمون سایر کشورها مراجعه کنید.

مجموعه‌ی SAT School در تمام مسیر آموزش SAT و کسب آمادگی برای این آزمون در کنار شماست. با مطالعه مقالاتی که بصورت تخصصی در سایت نوشته شده اند یا تماس با کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان، می‌توانید اطلاعات کافی در این زمینه بدست آورید.

 

 

سوالات و بخش های آزمون در ترکیه

 

گواهینامه اعطا شده به دانش آموز برای قبولی در آزمون در ترکیه دارای مدت اعتبار پنج سال است و سوالات آزمون از چندین قسمت تشکیل شده است ، پس شما باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

بخش درک مطلب آزمون

این قسمت توانایی شما در درک مفاهیم و اطلاعات موجود در متن ، میزان درک شما از متن داده شده و نحوه استفاده از اطلاعات ارائه شده را ارزیابی می کند. سوالات چند گزینه ای با توجه به متن موجود در آزمون طراحی شده است. هر سوال درک مطلب دارای چهار گزینه است.

نمودارها با کلیپ هایی مانند جداول ، نمودارها نیز در این آزمون طراحی شده اند ، اما نیازی به استفاده از روش حل مسئله نیست. این قسمت شامل 52 سوال است و داوطلبان باید در عرض 65 دقیقه به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهند.

برای پاسخ به سوالات ، نیازی به دانش تخصصی در مورد محتوای ارائه شده در رونوشت های آزمون نیست و هدف اصلی این بخش در آزمون ارزیابی نحوه درک شرکت کننده از متن است. متن ارائه شده در آزمون می تواند بخشی

 

 • متون ادبی کلاسیک
 • متون معاصر انگلیسی
 • اقتصاد
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • شیمی
 • فیزیک
 • زیست شناسی
 • زمین شناسی

 

بخش نوشتن و زبان SAT

 

در بخش ارزیابی زبان و نوشتار ، سه معیار زبانی برای داوطلبان وجود دارد ، توانایی شرکت کننده در مورد خواندن ، یافتن خطاها و ضعف های زبانی و تصحیح خطاها اندازه گیری می شود و همه سوالات این بخش چند گزینه ای هستند. این قسمت از آزمون همچنین می تواند شامل یک جدول ، نمودار باشد ، اما برای پاسخ به چنین سوالاتی نیازی به دانش بالایی در مورد محتوای ارائه شده ندارید.

 

 

بخش ریاضی SAT

 

سوالات بخش ارزیابی ریاضیات مربوط به حل ریاضی ، هندسه ، جبر ، آمار ، مشکلات احتمالی و استفاده از فرمول های ریاضی است. اکثر سوالات حاوی پاسخ های چند گزینه ای هستند و داوطلب باید پاسخ صحیح را انتخاب کند ، اما برخی از سوالات نیز باید به صورت تشریحی پاسخ داده شوند و داوطلبان باید با انجام محاسبات ریاضی پاسخ صحیح را انتخاب کنند. آزمون ریاضی شامل دو قسمت است ، قسمت اول شامل 20 سوال است که پاسخ آن 25 دقیقه است ، در این قسمت استفاده از ماشین حساب مجاز نیست. بخش دوم معمولا از 38 سوال تشکیل شده است که زمان پاسخ دادن به این سوالات تقریبا در حدود 55 دقیقه است.در این بخش نمی توان از ماشین حساب استفاده کرد.

 

می توان گفت ، به شکل کلی که بخش سوالاتی که مربوط به درس ریاضی است ، دارای سه بخش اصلی است.

شاخه اول جبر و احتمال است ، سوالات این بخش درباره معادلات خطی است.

شاخه دوم به حل مساله و تجزیه و تحلیل داده ها و دانش محاسباتی و توانایی حل مسائل ریاضی می پردازد.

سومین شاخه ریاضیات پیشرفته ، داوطلب باید در حل مسائل پیچیده ریاضی مهارت داشته باشد.

علاوه بر این ، سوالاتی در مورد هندسه و مثلثات طرح می شود.

 

 

نوشتن انشا در آزمون

 

این آزمون به بررسی دیگر مهارت های عملی مثل خواندن و یا اینکه داوطلب بتواند مطلب مهمی را تجزیه و تحلیل کند می پردازد. بخش انشا نیز دارای نمره جداگانه ای است که به طور معمول این بخش پاسخ دادن به آن اختیاری است و اما اگر می خواهید در برخی دانشگاه های خاص قبول شوید به این نمره خاص نیاز دارید،زمانی که برای آزمون انشا صرف کنید در حدود 50 دقیقه است و حتی در برخی موارد تجربیات شخصی و نظر داوطلب برای نوشتن انشا بسیار مهم است.

 

نمره آزمون SAT

 

در این بخش از آزمون حداقل امتیاز باید مابین 200 تا 800 امتیاز باشد و البته یک نمره فاینال نیز وجود دارد که داوطلب باید در حدود 400 تا 1600 را بگیرد. بخشی که برای انشا وجود دارد در حدود یک تا شش امتیاز است و بسته به اینکه آیا می توان در این آزمون شرکت کرد و یا اینکه برای چه دانشگاهی می خواهید شرکت کنید نمره آزمون می تواند متفاوت باشد.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون SAT

 

در زیر لیستی از مدارک و شرایط لازم برای شرکت در آزمون آمده است:

شناسنامه عکس معتبر یا کارت دانشجویی مورد تأیید دولت و دانشگاهی که اخیراً در آن شرکت کرده اید.

داوطلب باید اصل مدارک را به همراه داشته باشد و کپی یا اسناد الکترونیکی پذیرفته نمی شود.

نام و نام خانوادگی داوطلب باید به ترتیب صحیح روی اسناد ارائه شده نوشته شود.

عکس کارت آزمون باید با شناسه عکس و ظاهر داوطلب در زمان آزمون مطابقت داشته باشد.

مدارک ارسالی باید به زبان انگلیسی و دارای کپی کاملا مشخص باشد.

داوطلبان باید در زمان معاینه از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل به سر ببرد.

 

 

نمونه هایی از کارت شناسایی معتبر SAT ترکیه

 

گواهینامه رانندگی معتبر که توسط دولت تأیید شده است

یک کارت دانشجویی معتبر از مدرسه ای که اخیراً از آن فارغ التحصیل شده اید

گذرنامه معتبر

کارت شناسایی سربازی یا کارت معافیت

کارت ملی

 

قانون آزمون SAT برای همراه داشتن ماشین حساب

 

برای پاسخ دادن به قسمت هایی از امتحان ریاضی در این آزمون ، اینکه از ماشین حساب کاربران استفاده کنند مجاز بوده و البته درباره اینکه چه نوع ماشین حساب هایی باید استفاده شود بحث خواهد شد.

وقتی در این آزمون شرکت می کنید باید حتما ماشین حسابی شخصی با خود داشته باشید، یعنی نمی توانید از ماشین حساب فردی دیگر استفاده کنید،همچنین نمی توانید ماشین حساب را قرض بگیرید بلکه باید ماشین حساب خود را به همراه داشته باشید.

ماشین حساب ها فقط در قسمت آزمون ریاضی مجاز است ، شما فقط می توانید از ماشین حساب برای سوالاتی که با ماشین حساب مجاز است استفاده کنید ، و باید ماشین حساب را در زمان های دیگر کنار بگذارید. در صورت استفاده غیر مجاز از ماشین حساب ، داوطلب نمره آزمون را از دست می دهد. از آوردن ماشین حساب جدید در روز آزمون خودداری کنید ، بهتر است یک ماشین حساب داشته باشید که قبلاً از آن استفاده کرده اید و نحوه استفاده کامل از آن را می دانید. قبل از ورود به جلسه امتحان ، مطمئن شوید که ماشین حساب به درستی کار می کند و باتری آن پر است.

 

 

ماشین حساب مجاز در آزمون SAT در ترکیه

 

اگر ماشین حساب دارای صفحه نمایش بزرگی است یا صفحه ماشین حساب شما برای سایر داوطلبان قابل مشاهده است ، مدیر آزمون باید محل نشستن شما را عوض کند. ماشین حساب هایی از نوع برقی در طول جلسه آزمایش نباید همراه داوطلب باشند و داوطلبان فقط می توانند از ماشین حساب های دارای باتری استفاده کنند.

 

ماشین حساب های مجاز برای استفاده در یک جلسه آزمون SAT :

 • اکثر ماشین حساب های نموداری
 • ماشین حساب علمی
 • ماشین حساب معمولی
 • ماشین حساب چند منظوره

 

ماشین حساب هایی که در SAT مجاز نیستند

 • لپ تاپ ، رایانه لوحی ، تلفن همراه یا ماشین حساب تلفن هوشمند.
 • ماشین حساب ساعت هوشمند یا هر نوع دستگاه فنی قابل حمل.
 • ماشین حساب هایی که می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند یا مجهز به شبکه های بی سیم ، بلوتوث ، تماس ، ضبط ویدئو یا دوربین هستند.
 • ماشین حساب با صفحه کلید به سبک رایانه (QWERTY) و قلم.

 

 

زمان و مکان آزمون SAT در ترکیه

 

آزمون بیش از 7 بار در سال گرفته می شود. تاریخ آزمون SAT ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد و شما باید تاریخ و محل آزمون SAT را در نزدیکترین مکان برگزاری خود جستجو کنید.

 

 

هزینه شرکت در آزمون SAT

 

هزینه آزمون 47.50 دلار برای داوطلبان است و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون مقاله را دارند باید 64.50 دلار بپردازند.

 

نحوه ثبت نام در آزمون SAT ترکیه

 

می توانید برای آزمون SAT از طریق پست یا آنلاین ثبت نام کنید.

 

ثبت نام از طریق پست برای آزمون SAT

داوطلبانی که شرایط زیر را دارند می توانند برای آزمون SAT از طریق پست ثبت نام کنند:

پرداخت با چک یا حواله (قابل پرداخت به "The College Board")

داوطلبان زیر 13 سال

داوطلبانی که نمی توانند عکس دیجیتالی را به عنوان بخشی از فرایند ثبت نام آنلاین بارگذاری کنند.

داوطلبانی که از طریق آژانس های بین المللی در تست SAT  شرکت می کنند.

داوطلبانی که می خواهند محل آزمون نزدیک محل زندگی آنها باشد.

 

 

نحوه آماده شدن برای آزمون SAT

 

آزمون SAT بر مهارت ها تمرکز می کند تا حفظ کردن مطالب ، این معیاری است از آنچه که در 12 سال تحصیل آموخته اید و نشان می دهد که آیا واجد شرایط برای تکمیل تحصیلات دانشگاهی هستید یا خیر. به منظور آشنایی شرکت کنندگان با نحوه شرکت در آزمون و نمونه سوالاتی که طرح شده اند در آزمون SAT ، سایت آزمون یک صفحه آزمون SAT نمونه را طراحی کرده و به داوطلبان ارائه می کند.داوطلبانی که تمایل دارند در این آزمون شرکت کنند می توانند به سایت ما مراجعه کنند، هر نوع سوال و همچنین چگونگی امتحان به شکل آزمودنی در این سایت وجود دارد. در این سایت البته می توانید که به شکل آزمایشی در آزمون شرکت کنید به این صورت که فضا و شکل امتحان و نوع سوالات دقیقا مشابه آزمون اصلی است.

 

 

چند نکته مهم برای شرکت در آزمون SAT

 

یکی از مهمترین مواردی که داوطلبان باید در نظر داشته باشند ، زمان صحیح پاسخگویی به سوالات است. هر قسمت از آزمون SAT شامل یک جدول زمانی خاص است و داوطلب متعهد است که در مدت زمان مشخص به سوالات هر قسمت پاسخ دهد.

هنگام دریافت سوالات به تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به آنها توجه کنید و برای پاسخ دادن به هر سوال زمان خاصی را در نظر بگیرید.

فرم های سوالات آنلاین می توانند نقش مهمی در موفقیت و کسب نمره بالا در آزمون SAT داشته باشند ، زیرا آشنایی با نحوه پاسخگویی و فرم سوال ، سرعت و عملکرد پاسخگویی به آزمون را افزایش می دهد.

هرگونه استرس را قبل از روز امتحان از بین ببرید ، زیرا شرایط جسمی و روحی خوب در طول جلسه امتحان قدرت تمرکز را افزایش می دهد. قبل از اینکه روز آزمون فرا برسد، مدارکی که باید در جلسه همراه داشته باشید را مورد بررسی کامل قرار دهید و از اینکه این مدارک کامل هستند باید کاملا مطمئن شوید.

۵
از ۵
۱۳ مشارکت کننده
کلاس یوس
کلاس sat

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان