آشنایی با دانشگاه کوچ ترکیه

 

چرا آشنایی با دانشگاه کوچ ترکیه اهمیت دارد؟

ترکیه یکی از مناسب ترین کشورها برای تحصیل محسوب می شود. زیرا هزینه تحصیل و هزینه زندگی در آن ارزان تر و حتی کمتر از اکثر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا می باشد. همچنین دانشگاه های این کشور شرایط تحصیل خوبی را برای دانشجویان فراهم می کنند. لازم به ذکر است ترکیه یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورها در سطح جهان محسوب می شود.

بسیاری از افراد به دنبال دانشگاه های خصوصی در ترکیه برای گذراندن مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند. دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه های استانبول می باشد که با امکانات متنوع خود دانشجویان زیادی را جذب می کند. بنابراین اگر می خواهید در مورد دانشگاه کوچ بیشتر بدانید ، این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

 

تاسیس دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در سال 1993 در استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی، توسط بنیاد  (وِهِب کوچ) تأسیس شد. این مرکز به دلیل کمک به توسعه ی آموزش و پرورش در مقیاس محلی و جهانی، به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو شناخته می شود.

 

اهداف دانشگاه کوچ

در ادامه مبحث آشنایی با دانشگاه کوچ ترکیه لازم به ذکر است، هدف این دانشگاه کمک به ارتقاء سطح دانش، تاثیرگذاری بر توسعه های فکری، تکنولوژیکال، اقتصادی و اجتماعی در مقیاس محلی و جهانی است. این مکان از تعداد زیادی از معلمان محقق و دارای مدرک دکترا بهره می برد.

همچنین دانشگاه Koc دارای سابقه عالی در زمینه تحقیقات است. گفته می شود که این دانشگاه همواره در پی ایجاد فرصت به منظور رشد دانشجویان خلاق می باشد تا آنها در زمینه ی علوم پایه متخصص شوند.

این مرکز علمی با هموار کردن مسیر انجام تحقیق برای همه دانشجویان، همکاری میان آنان را تشویق می نماید و این در حالی است که همزمان فرصت های شغلی را برای آنان فراهم می نماید.

 

 

 

                                            مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ

مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ

1 دانشگاه کوچ در رتبه 451 جهان قرار دارد. این دانشگاه در میان 10 دانشگاه برتر ترکیه و در بین 30 دانشگاه برتر آسیا نیز می باشد. کما اینکه در طول این سالیان موفق به کسب بسیاری از رتبه های محلی و بین المللی دیگر نیز شده است. لذا آشنایی با دانشگاه کوچ ترکیه از اهمیت برخوردار می باشد.

2 به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی برنامه های چند رشته ای را ارائه می دهد. لذا زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی بوده و به شما امکان می دهد انگلیسی را روان یاد بگیرید. با توجه به این موضوع، دانش آموزان باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. همچنین، موسسه آموزش زبان در محوطه دانشگاه قرار دارد تا دانش آموزان بتوانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی در آینده زبان انگلیسی را بیاموزند.

3 این مکان دارای یک محوطه دانشگاهی است که خدمات پشتیبانی تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. این محوطه شامل آزمایشگاه ها، مراکز، کتابخانه ها و امکانات تفریحی در بالاترین سطح می باشد.

4 دانشگاه کوچ به آموزش خلاق معتقد بوده و دانش آموز محور می باشد. از اینرو برای حمایت از پروژه های علمی و تحقیقاتی دانشجویان سخت تلاش می کند.

5 این دانشگاه همچنین به بهترین دانشجویان در هر رشته بورسیه می دهد و این بورسیه شامل تحصیل رایگان، غذای رایگان، مسکن و پشتیبانی مالی برای تحقیقات است که بسته به درجه و استعداد ممکن است، به 50، 75 و 100 درصد برسد. پس یادتان باشد آشنایی با دانشگاه کوچ ترکیه می تواند منجر به دریافت بورسیه تحصیلی از این مرکز علمی شود.

6 رشته STEM در علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات.

7 به دلیل کیفیت بالای آموزش، این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا در یک کالج ممتاز ثبت نام کنند و تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند.

8 این فرصت برای 1273 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، به هدف اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می شود و این مهم توسط بیش از 430 عضو هیئت علمی دارای مدرک دکترا که دارای تجربه گسترده در زمینه تدریس و تحقیق هستند ایجاد می گردد.

9 دانشگاه کوچ همواره رابطه ای نزدیک با بهترین دانشگاه های جهان برقرار کرده است. بنابراین دانشجویان می توانند در طول تحصیل به تحقیق در سطح جهان بپردازند و پس از فارغ التحصیلی نیز حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

10 با ایجاد مرکز مشاوره در دانشگاه کوچ، سلامت روانی دانشجویان به طور مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

11 نرخ اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه بطور سالانه 80 درصد بوده و این رقم در مقایسه با سایر فارغ التحصیلان از سایر دانشگاه های ترکیه بالا می باشد. لذا آینده شغلی و تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه تضمین شده است و فارغ التحصیلانِ تحصیلات تکمیلی می توانند از سازمان های ملی و بین المللی پیشنهاد کار دریافت کنند.

با توجه به این نکات میتوان اینگونه نتیجه گرفت که برای تحصیل در ترکیه به عنوان دانشجوی خارجی، لازم نیست تا شهروند ترکیه بود. همچنین پناهجویان نیز می توانند در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند.

 

 

 

 

 

 

دانشکده های موجود در دانشگاه کوچ

 

دانشکده پزشکی: پزشکی انسان

 

دانشکده مهندسی: مهندسی کامپیوتر

مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی صنایع

مهندسی شیمی و زیست شناسی

مهندسی مکانیک

 

دانشکده ادبیات:

روانشناسی

جامعه شناسی

تاریخ

فلسفه

باستان شناسی و تاریخ هنر

رسانه ها و هنرهای تجسمی

زبان انگلیسی و ادبیات تطبیقی

 

دانشکده اقتصاد و علوم اداری:

اقتصاد

مدیریت کسب و کار

روابط بین المللی

 

دانشکده علوم:

فیزیک

علم شیمی

ریاضی

زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

 

دانشکده پرستاری:

پرستاری

 

دانشکده حقوق :

تحصیل در رشته حقوق

 

تسهیلات دانشگاه کوچ

خوابگاه مجهز به اتاقهای یک نفره، دونفره و سه تخته با اینترنت و تلفن هستند.

همچنین در هر اتاق، لباسشویی، آشپزخانه و اتاق مطالعه دارای لپ تاپ و چاپگر برای دانشجویانی که متقاضی استفاده از مسکن دانشجویی هستند وجود دارد.

 

شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ استانبول

 

شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ استانبول

دانشگاه کوچ ترکیه تنها با آزمون SAT و ACT دانشجو می پذیرد. برای پذیرش در رشته پزشکی، مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم باید با معدل بالای 18 ارائه گردد و برای بقیه رشته ها، نمره ای بالاتر از 14 مورد نظر می باشد. همچنین برای پذیرش در رشته ی پزشکی حداقل نمره در SAT  1410 از 1600 است و در ACT 31 از 36 نمره شرط قبولی است.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه می توان به نمرات امتحان زبان، معدل، ریز نمرات، انگیزه نامه، توصیه نامه و مقالات معتبر در ژورنال های بین المللی اشاره کرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه Koç ترکیه

دانشگاه کوچ فقط از طریق خود وب سایت دانشگاه کوچ بورسیه می پذیرد. زمان ثبت نام برای بورسیه های دانشگاه Koç ماه مه و اوایل ژوئن می باشد.

 

در ارتباط با آشنایی با دانشگاه کوچ ترکیه نکاتی را برای شما جمع آوری نمودیم. امید است که این اطلاعات برای شما کاربردی بوده باشند.

۵
از ۵
۱۶ مشارکت کننده
کلاس یوس
کلاس sat

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان