معرفی دانشگاه سابنجی ترکیه دانشگاهی در نزدیکی استانبول

معرفی دانشگاه سابنجی ترکیه دانشگاهی در نزدیکی استانبول

ایرانیان زیادی برای تحصیل در خارج از ایران اقدام می کنند. بسیاری راهی دانشگاه های اروپایی و آمریکایی می شوند، افرادی نیز دوست ندارند از ایران خیلی دور شوند به دنبال انتخاب کشوری برای ادامه تحصیل هستند که ضمن اینکه سطح علمی مناسبی داشته باشد، هزینه های بالایی نداشته باشد و از نظر جغرافیایی نیز فاصله چندانی نداشته باشد. اگر برای شما چنین فاکتورهایی در انتخاب کشور مقصد اهمیت دارد، بدون شک ترکیه مناسب ترین گزینه خواهد خواهد. 

 

 

آشنایی با دانشگاه سابنجی ترکیه

دانشگاه سابنجی در 40 کیلومتری شهر استانبول، پایتخت ترکیه قرار دارد.این دانشگاه رسما فعالیت خود را در سال 1999 آغاز کرد. نام اختصاری این دانشگاه ترکیه ای SU است. کمپ اصلی آن که در واقع خوابگاه های دانشجویی، سوئیت های اساتید، مرکز بهداشت و مرکز ارتباط در 15 کیلومتری شرق استانبول قرار دارد. در قسمت جنوبی این کمپ بزرگ نیز سالن ورزشی، مرکز نمایش، دریاچه مصنوعی، رستوران، زمین فوتبال و پیست پیاده روی احداث شده است.

 

آشنایی با دانشگاه سابنجی ترکیه


مانند بسیاری از دانشگاه های اروپایی، دوسال اول تحصیلی به عنوان سال های تحصیلی پایه گذرانده می شوند. در واقع فلسفه آن، آشنایی بیشتر دانشجو و درک عمیق تر راجع آینده تحصیلی و شغلی خود است. دانشجویانی که قصد پذیرش در این دانشگاه را دارند، ابتدا آزمون زبان انگلیسی و ترکی را باید با موفقیت بگذرانند. در صورت عدم کسب نمره حد نصاب، باید در دوره فشرده آموزش زبان انگلیسی و ترکی شرکت کنند و دوباره آزمون دهند. البته در صورتی که مدارک آیلتس یا تافل داشته باشید، نیازی به شرکت در آزمون نیست.
 
 

درس های عمومی مانند تاریخ، طبیعت و علم، ریاضی و زبان انگلیسی، انسان و جامعه و زبان و ادبیات ترکی در سال اول تحصیلی طی دو ترم به دانشجویان ارائه می شود. 

دانشگاه سابنجی در زمره بهترین دانشگاه های جهان بوده و متشکل از سه دانشکده و یک  مدرسه می باشد. از جمله دانشکده های برتر آن در بین دانشکده های ترکیه می توان به دانشکده علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی، مدیریت اشاره کرد. 


دانشگاه سابنجی توانسته خود را در کشور ترکیه به عنوان دانشگاهی نوآور و پژوهشی معرفی کند. سابنجی آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی زیادی برای تحقیقات کاربردی که به رشد جامعه کمک کند، راه اندازی کرده است. مرکز تحقیق و توسعه فناوری نانو دانشگاه سابنجی پیشرفته ترین مرکز در نوع خود در منطقه است. 

 

انواع بورسیه در دانشگاه سابنجی


انواع بورسیه در دانشگاه سابنجی


این دانشگاه 4 نوع بورسیه دارد که شامل بورسیه تقدیر، بورسیه مشارکت، بورسیه موفقیت و بورسیه افتخاری می باشد. اگر دانشجویی در صورت قبولی در کنکور وارد این دانشگاه شود، نه تنها هزینه برای ثبت نام پرداخت نمی کنند، بلکه 200-300 دلار بورس ماهانه به آنها تعلق می گیرد. در ضمن خوابگاه و کتاب نیز به صورت رایگان در اختیار قرار داده می شود.

 


دانشگاه سابانجی در کدام شهر قراردارد؟

دانشگاه سابانجی در شهر استانبول قرار دارد.

کشور ترکیه به عنوان یک کشور توریستی در جهان شناخته می شود. وجود ساحل های زیبا، هتل های لوکس و مناطق طبیعی سرسبز هرساله گردشگران زیادی را به این کشور می کشاند. استانبول به عنوان پرجمعیت ترین شهر ترکیه هنوز هم موقعیت خود را به عنوان مرکز تجاری و صنعتی ترکیه حفظ نموده است. 

تابستان های گرم و زمستان های برفی از ویژگی های این شهر است. در تابستان بااینکه خشکی هوا به مقدار زیادی افزایش پیدا می کند اما احتمال بارش باران نیز وجود دارد. گرمترین ماه سال در استانبول، ژوئیه با دمای میانگین 23 درجه است و سردترین ماه ژانویه با دمای 5 درجه گزارش شده است. 
 
به خاطر جمعیت زیاد این شهر، زندگی همواره در آن به قوت در جریان است. در بسیاری از زمینه ها مانند تجارت، سرگرمی، پذیرایی، فرهنگی، جهانگردی  و هنری استانبول به عنوان پایتخت ترکیه محسوب می شود. 
سالانه فستیوال و کنسرت های زیادی از ستاره های موسیقی در این شهر برگزار می شود. در واقع وجود مکان های تاریخی باعث شده ستاره های موسیقی جهان به اجرای کنسرت در استانبول علاقه پیدا کنند. 
ویژگی جذاب و جالب دیگر وجود رستوران ها و نمایشگاه ها است که اغلب در تابستان ها به فضای باز منتقل می شوند و صدای موسیقی  همواره در خیابان های این شهر در شب شنیده می شود. شهر استانبول از نظر شلوغی شباهت های زیادی به تهران دارد و احتمالا اگر از تهران به آنجا مهاجرت کنید چندان احساس غریبگی نخواهید کرد.


شهریه دانشگاه سابانجی حدودا چقدر است؟

شهریه دانشگاه سابانجی در مقطع لیسانس در سال 2021 میلادی برای تمام رشته ها تقریبا ۱۲۰،۰۰۰ لیر ترکیه می باشد. که در مقایسه با دانشگاه های هم رتبه خود بسیار ارزان محسوب می شود.

 

آیا دانشگاه سابانجی انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل است؟

انتخاب استانبول به عنوان شهری برای تحصیل نه تنها موجب می شود در یکی از بهترین دانشگاه های نزدیک ایران تحصیل کنید بلکه شرایط زندگی در این شهر و بطور کلی کشور ترکیه به دلیل تشابهات فرهنگی بسیار با ایران می‌تواند تا حد زیادی برای شما خوشایند باشد و می‌توانیم تضمین بدهیم که درترکیه قطعا نگران گذراندن اوقات فراغت خود نخواهید بود! در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی جهت آشنایی با دانشگاه سابانجی ترکیه به شما ارائه دهیم چنانچه تجربه تحصیل در این دانشگاه را داشتید از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.
 

۵
از ۵
۱۳ مشارکت کننده
کلاس یوس
کلاس sat

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان