لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه

لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه

باتوجه‌به افزایش آمار مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی به کشور آسیایی ترکیه، این سوال که بهترین دانشگاه‌های ترکیه کدام‌اند، بیشتر نزد دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این کشور مطرح می‌شود. رتبه‌بندی سیستم تحصیلی ترکیه در سطح دنیا در ردیف چهلم است.

یعنی شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه نسبت به دیگر کشورها، رتبه نسبتاً خوبی دارد. اما شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی بیش از ۱۸۰ گزینه برای انتخاب بهترین دانشگاه‌های ترکیه دارید. دراین‌خصوص اگر از لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه مطلع شوید، در انتخاب خود موفق‌تر خواهید بود و بر اساس ویژگی‌ها و رشته‌های تحصیلی می‌توانید مناسب‌ترین دانشگاه را در این کشور انتخاب و تحصیل خود را آغاز نمایید. البته این موضوع مسلم است که در مهاجرت تحصیلی به ترکیه به فکر این باشید که معتبرترین دانشگاه‌ها را برای خود انتخاب کنید. اما بهترین دانشگاه‌ها هم دانشجویانی را جذب و پذیرش می‌کند که صرفاً خود را وقف تحصیل نموده و متعهد به این موضوع باشند که بخواهند و تلاش کنند که جزو بهترین‌ها باشند تا بتوانند در مناسب‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها تحصیل کنند.
آشنایی با لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه می‌تواند راهنمایی و کمک بسیار خوبی برای گزینش و انتخاب بهترین دانشگاه‌ها در این کشور باشد. دوستان، جهت اینکه بدانید بهترین دانشگاه‌های ترکیه کدام‌اند، می‌توان نگاهی به شاخص‌های بین‌المللی بهترین دانشگاه‌های دنیا انداخت. طبق رتبه‌بندی بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا QS University Rankings، ده دانشگاه شاخص و برتر در شهرهای مختلف ترکیه وجود دارد.

 


لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل


آشنایی با لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل دید وسیع‌تری برای انتخاب به شما می‌دهد. بدین منظور بهترین دانشگاه‌های ترکیه طبق استانداردها و شاخص‌های جهانی معرفی می‌گردد:
 
لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه


1- دانشگاه Bilkent  که در سال ۲۰۱۸ بین رتبه 411- 420 جهانی بوده است.
2- دانشگاه Sabanci  بین رتبه 441- 420 
3- دانشگاه Koc  بین رتبه 451-450 
4- دانشگاه Middle East Technical بین رتبه 471- 480
5- دانشگاه Bogaziçi رتبه جهانی 471- 480
6- دانشگاه فنی استانبول رتبه 651-700
7- دانشگاه آنکارا رتبه بالای ۷۰۱
8- دانشگاه Cukurove رتبه بالای ۷۰۱
9- دانشگاه Gazi رتبه بالای ۷۰۱
10- دانشگاه Hacettepe رتبه جهانی بالای ۷۰۱ جهانی


مخاطبین محترم، نکته دیگر اینکه علاوه بر رتبه‌بندی جهانی بهترین دانشگاه‌های دنیا، رتبه‌بندی دیگری در سطح اروپا و منطقه آسیای مرکزی  EECA برای دانشگاه‌های برتر وجود دارد. طبق رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های اروپایی و آسیای مرکزی، نام ۴۴ دانشگاه در سال ۲۰۱۸ در لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه دیده می‌شود. در اینجا به ده دانشگاه از این فهرست اشاره می‌شود: دانشگاه‌های Bogaziçi، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه Bilkent، دانشگاه Koc، دانشگاه Sabanci، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه استانبول، دانشگاه Hacettepe، دانشگاه آنکارا و دانشگاه Ege. قابل‌ذکر اینکه هرکدام از این دانشگاه‌ها دارای یک رتبه در سطح اروپا و آسیای مرکزی هستند. 
علاوه‌برآن دیدگاه دیگری برای پاسخ به این سوال که بهترین دانشگاه‌های ترکیه کدام‌اند وجود دارد، آن‌هم موضوع شهریه و هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور است. دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور را دارند، خیلی نگران هزینه‌های آن نباشند، اگرچه هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور است. اما در کل، هزینه تحصیل در ترکیه نسبتاً، بسیار کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دیگر کشورها می‌باشد. 
دانشگاه‌های Uskudar، دانشگاه اروپایی Lefke، دانشگاه آیدین استانبول و دانشگاه شهیر استانبول از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه هستند که هزینه‌های تحصیل در آن مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. حال با این اوصاف و توضیحات امیدواریم پاسخی مفید به این سوال که بهترین دانشگاه‌های ترکیه کدام‌اند را برایتان ارائه نموده باشیم.
 

۵
از ۵
۱۲ مشارکت کننده
کلاس یوس
کلاس sat

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان