دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، آرزوی هر فرد مشتاق به تحصیل!

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، آرزوی هر فرد مشتاق به تحصیل!

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی جزو معروف ترین دانشکده های آمریکا می باشد. این دانشکده یکی بزرگ ترین و معتبرترین دانشکده های دنیا می باشد. حوزه فعالیت دانشکده کالیفرنیا جنوبی تحقیقات است. شاید برایتان جالب باشد بدانید در سال 2007 مبلغ هنگفتی بالغ بر 500 میلیون دلار در حوزه تحقیقات در این دانشکده خرج شد. لازم به ذکر است این مبلغ در مقایسه با دانشکده و مراکز علمی دیگر بسیار بالا می باشد. دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رتبه های بسیار زیادی در زمینه موسیقی، فیلمبرداری و غیره کسب کرده است. موقعیت مکانی این دانشکده در مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد. تعداد نفراتی که اولین بار در این دانشکده حضور داشتند به شرح ذیل می باشد:
    11 استاد
   53 دانشجو.

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

معرفی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

این تعداد، افراد حاضر در دانشگاه را تشکیل می دادند.در آن زمان شهر لس آنجلس فاقد تلفن و سیستم چراغ برق بود. نخستین افرادی که از این دانشکده فارغ التحصیل شدند یک زن و دو مرد بودند. طی سال های اخیر این دانشکده با پیشرفت فوق العاده ای همراه بود. دانشگاه کالیفرنیای جنوبی طی سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است. رشته های جدیدی به این دانشکده اضافه شد. این دانشکده جزو قدیمی ترین دانشکده های تحقیقاتی می باشد. 
همچنین یکی دیگر از ویژگی های بارز این دانشکده می توان به حمایت مالی آن از چندین ورزشگاه اشاره نمود. ارتباط نزدیک میان اهالی این دانشکده و اعضای سینمای هالیوود باعث شده است تا در این دانشکده فیلم های مختلفی بازی شود و این دانشکده بیشتر شناخته شود. کشور های زیادی با دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تبادل دارند. در ادامه به کشور هایی که با این دانشکده تبادل دارند اشاره خواهیم کرد. این کشور ها عبارت اند از :
آرژانتین
ارمنستان
آلمان
یونان
چک
ایران 
مکزیک
لهستان

 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه نمایید: دانلود نمونه سوالات آزمون YOS ترکیه

معرفی دانشگاه کالیفرنای جنوبی

در حال حاضر بالغ بر 250.000 نفر در این دانشکده  در حال تحصیل هستند. از این تعداد نفرات 80 درصد در کالیفرنیا زندگی می کنند. این دانشکده تاکنون مفتخر به کسب جوایز بسیار زیادی شده است. به طور مثال تاکنون موفق به کسب 2 جایزه نوبل شیمی شده است. افراد سرشناس بسیار زیادی در این دانشکده تحصیل کرده اند. افرادی نظیر آرمسترانگ، جورج لوکاس و علی خسروشاهی. لازم به ذکر است یکی از دانشجویان درجه یک این دانشکده در سال 2007 مبلغ 18 میلیون دلار را به به دانشکده مهندسی این دانشگاه بخشید. شاید برایتان جالب باشد بدانید رضا پهلوی دوران دانشجویی خود را در این دانشگاه گذرانده است. 
همچنین این دانشگاه در زمان پهلوی از سمت شاه ایران حمایت مالی شده است و اکنون نیز یکی از کرسی های این دانشگاه را یک ایرانی به خود اختصاص داده است. دانشکده اصلی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نزدیک به مرکز شهر می باشد. این دانشکده فضای چند هکتاری را به خود اختصاص داده است. با توجه به این مورد که مراکز آموزشی و تحقیقاتی بسیاری طی سال های گذشته در این مجموعه راه اندازی شده است، به دلیل کمبود جا و عدم دسترس دانشجویان به مراکز تحقیقاتی، به زمین های این مجموعه اضافه شد تا با ساخت مراکز تحقیقاتی امکان کاملی را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان خود قرار دهند. 

شهر کالیفرنیا

 یکی از نکات جالبی که طی سال های گذشته در این دانشگاه اتفاق افتاده است، افزایش یکباره دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نسب دانشجویان کارشناسی می باشد. این اتفاق در سال 2007 افراد بسیاری زیادی را شوکه کرد. یکی از دلایل رخ دادن این اتفاق بالا بودن سطح علمی و توان آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد بود. یکی از دانشکده هایی که در این دانشگاه با افزایش ناگهانی دانشجویان کارشناسی ارشد روبرو شد، دانشکده معماری همین دانشگاه بود. 

 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه نمایید: معرفی دانشگاه سابنجی ترکیه دانشگاهی در نزدیکی استانبول

 

ویژگی های کلی University of Southern California

یک شعار کلی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی وجود دارد که این شعار عبارت است از:
اجازه بده هر کسی که به کامیابی می رسد آن را کسب نماید. 
نوع این دانشکده: خصوصی
سال تاسیس این دانشکده: سال 1880 میلادی
بودجه اولیه برای افتتاح دانشگاه کالیفرنیا جنوب: 5 میلیارد دلار
تعداد نفرات حاضر در هیات علمی: 3.956 نفر
تعداد نفرات کارکنان اداری در این مجموعه: 13.218
تعداد دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع مختلف در این دانشکده: 42.470
تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی: 18.750
تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد: 23.720

 

رتبه دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در بین برترین دانشگاه های دنیا چند است؟

نظام

رتبه بندی

QS

136

TIMES

60

ARWU

49

 

 

 

 

دانشکده کالیفرنیا

دانشکده های موجود در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی 

این دانشگاه دارای وسعت بسیار زیادی می باشد. در ادامه به دانشکده های موجود در این دانشگاه اشاره خواهیم کرد:
دانشکده رقص گلوریا کافمن: این دانشکده طی سال های اخیر به این دانشگاه اضافه شد.
دانشکده کسب و کار مارشال.
دانشکده آموزش و پرورش.
دانشکده دندانپزشکی: لازم به ذکر است خود این دانشگاه به 7 بخش تقسیم شده است. 
دانشکده هنر های زیبا: این دانشکده در سال 2006 افتتاح شد. این دانشکده به افتخار گیل همسر ادوارد تغییر نام داد و به هنر های زیبا منصوب شد. البته لازم به ذکر است گیل در این راه 23 دلار هزینه کرد.
دانشکده قانون
دانشکده کهن شناسی.
دانشکده داروسازی: این دانشکده در سال 1905 افتتاح شد. این دانشکده نقش بسیار مهمی را در پیشرفت آموزشی و دارویی این کشور ایفا کرده است. 
دانشکده موسیقی.
دانشکده مددکاری اجتماعی: وظیفه و سیاست این دانشکده ترویج عدالت و عدالت خواهی در بین افراد می باشد. این دانشکده نقش بسیار مهمی را در پیشرفت اجتماعی اعضای جامعه ایفا کرده است. 
دانشکده سیاسی عمومی: یکی از وظایف اصلی این دانشکده افزایش کیفیت زندگی افراد جنوب کالیفرنیا می باشد. این دانشکده دارای 5 سطح برای مقطع کارشناسی ارشد می باشد. این 5 سطح عبارت است از:
•    مدیریت عمومی
•    سیاست عمومی
•    توسعه املاک
•    سیاست بهداشتی
•    برنامه ریزی شهری.
دانشکده تئاتر.
دانشکده معماری: این دانشکده همراه با دانشکده معماری افتتاح شد. این دانشکده به کمک معماران لس آنجلسی با پیشرفت عظیمی همراه بود. در کنار آن، دانشکده دیگری با نام دانشکده معماری در اوایل سال 1925 میلادی به صورت مستقل شروع به فعالیت کرد. 

 

University of Southern California


دانشکده سینمایی: این دانشکده اولین مرکز آموزشی سینمایی در کالیفرنیا بود. با پایان دوره دانشجویی در این دانشکده می توانستید موفق به کسب یکی از مدارک زیر شوید. این مدارک به شرح ذیل می باشد:
•    فیلم نامه
•    مطالعه انتقادی
•    فیلم 
•    رسانه تعاملی و غیره.
دانشکده ارتباطات: این دانشکده نقش بسیار زیادی در تکامل فناوری و اینترنت ایفا کرده است. 

 

رشته های قابل تحصیل در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

رشته های بسیار زیادی در این دانشکده تدریس می شود. این رشته ها به شرح ذیل می باشند:
مهندسی هوا فضا: اولین نفری که موفق شد به کره ماه سفر کند مدرک فوق لیسانس خود را از این دانشکده دریافت کرده بود. 
مهندسی پزشکی.
مهندسی عمران.
مهندسی برق: شاید برایتان جالب باشد بدانید دکتر فیروز نادری فردی ایرانی که متخصص رادار های ناسا و ماهواره های مخابراتی می باشد، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته تحصیل کرده است.
مهندسی شیمی: همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم دانشجویان این دانشکده تابحال موفق شده اند دوبار جایزه نوبل را به خود اختصاص دهند. 
مهندسی کامپیوتر.
مهندسی متالوژی.
مهندسی نفت: نکته جالب در خصوص این رشته اداره کرسی ریاست توسط ایران بوده است. البته لازم به ذکر است این اتفاق در دوران پهلوی رخ داده است. 
مهندسی سیستم ها و صنایع. 
بیهوشی.
مردم شناسی.
زبان شناسی.
باستان شناسی.
نجوم.
مهندسی زیست.
فیزیک.
و غیره.

 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم مطالعه نمایید: لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه

 

رنکینگ دانشکده کالیفرنیای جنوبی

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم این دانشکده جزو برترین دانشکده های دنیا می باشد. در ادامه به بررسی رنکینگ این دانشگاه اشاره خواهیم کرد.
رتبه 64 در رتبه بندی فارغ التحصیلان.
رتبه 134 در دسته بندی دانشکده های QS.
رتبه 63 در دسته بندی دانشگاه های جهانی.
رتبه 27 در دسته بندی اخبار منتشر شده از ایالت متحده آمریکا.
رتبه 19 در دسته بندی کالج های ایالت متحده آمریکا.

 

نحوه دریافت بورسیه رایگان از دانشگاه کالیفرنیا

این دانشکده نیز همانند دیگر دانشکده هایی که مشغول به فعالیت و آموزش هستند، بورسیه های فراوانی را برای افرادی که تمایل به تحصیل در آن را دارند فراهم کرده است. این امکان برای تمامی دانشجو ها میسر می باشد تا با خیالی آسوده به تحصیل مشغول شوند. معمولا دو سوم از دانشجویان این دانشکده کمک مالی و بورسیه دریافت می کنند. عده ای دیگر از دانشجویان نیز بورسیه تحصیلی مربوط به شایستگی فردی را دریافت می کنند. لازم است بدانید 4100 نفر از دانشجویان کم درآمد این دانشکده، بورسیه تحصیلی دریافت می کنند.
به طور کلی می توان عنوان کرد این دانشکده یعنی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی یکی از بهترین دانشگاه های دنیا می باشد. این دانشگاه سالانه افراد زیادی را پذیرش می کند. آرزوی هر فرد موفق و مشتاق به آموزش، تحصیل در این دانشکده می باشد. در این مقاله سعی کردیم در خصوص این دانشکده اطلاعاتی را ارائه دهیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کرده باشید.
 

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده
کلاس یوس
کلاس sat

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان