satschool logo

۰۲۱ ۲۸۴۲۷۰۶۲

تلفن ایکون
آیکون سرچ

En Route to Future

دانشگاه ایلینوی در اربانا - شمپین | معرفی یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا

ایلینوی اوربانا

دانشگاه ایلینوی اوربانا یکی از بهترین دانشگاه های دولتی آمریکا است. این دانشگاه در ایالت ایلینوی واقع شده است. این دانشگاه در سال 1867  تاسیس شده است. خوب است بدانید که این دانشگاه در سال 1867 دانشگاه صنعتی ایلینوی نام گرفت. نام این دانشگاه در سال 1885 به دانشگاه ایلینوی تغییر یافت. زیرا در آن زمان رشته های کشاورزی و هنرهای آزاد در این دانشگاه تدریس می‌شد.
هم اکنون تعداد کثیری از دانشجویان در دانشگاه ایلینوی در اربانا - شمپین مشغول تحصیل هستند. این دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل به این دانشگاه آمده اند. تعدادی از دانشجویان هم از 50 ایالت آمریکا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. لازم به ذکر است که تعداد زیادی از این دانشجویان هم ایرانی هستند.


رشته های تحصیلی دانشگاه ایلینوی در مقطع کارشناسی

دانشجویان می‌توانند در این رشته ها و در مقاطع مختلف در دانشگاه ایلینوی اوربانا مشغول تحصیل شوند. دانشجویان می‌توانند در رشته های پزشکی، اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم طبیعی یا رشته های دیگر در این دانشگاه تحصیل کنند. رشته های مقطع کارشناسی این دانشگاه عبارتند از: بازارها و مدیریت تجارت کشاورزی، اقتصاد مصرف کننده و امور مالی، اقتصاد و سیاست زیست محیطی، مدیریت مزرعه، امور مالی در تجارت کشاورزی، برنامه ریزی مالی، سیاست، تجارت بین الملل و توسعه، سیاست و قانون عمومی، رهبری کشاورزی، آموزش و ارتباطات و ارتباطات کشاورزی- تبلیغات.

 

ساختمان دانشگاه ایلینوی اوربانا

 

رشته های دانشگاه ایلینوی اوربانا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویان در دانشگاه ایلینوی اوربانا می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های بیوشیمی، ارتباطات، بیوانفورماتیک، امور مالی، سیاست آموزشی، سازمان و رهبری تحصیل کنند و پس از آن در مقطع دکتری در رشته های بیوشیمی و ارتباطات ادامه تحصیل دهند. ضمنا دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در رشته های مهندسی زیستی، مهندسی برق و کامپیوتر، جغرافیا، علوم غذایی و تغذیه انسانی در مقطع دکتری تحصیل نمایند.   البته این دانشجویان در صورت تمایل می‌توانند در رشته های حقوق، پزشکی و دامپزشکی نیز تخصص بگیرند. البته همه این افراد باید زبان انگلیسی را در حد قابل قبولی بلد باشند. این افراد پس از اتمام تحصیلات می‌توانند در رشته های تحصیلی خودشان مشغول به کار شوند. خوب است بدانید که تعدادی از این دانشجویان نیز بسته به شرایط و رشته تحصیلی خودشان می‌توانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند. 

 

چنانچه به تحصیل در آمریکا علاقه مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را نیز مطالعه نمایید: دانشگاه کالیفرنیای جنوبی


دانشکده های دانشگاه ایلینوی

دانشکده های دانشگاه ایلینوی اوربانا عبارتند از: دانشکده کشاورزی و علوم محیط زیست، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم هوایی و پرواز، دانشکده داروسازی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم کاربردی بهداشت، دانشکده کتابداری و اطلاع رسانی، دانشکده کار و روابط استخدام، دانشکده کسب و کار و رسانه، دانشکده کار و مددکاری اجتماعی، دانشکده آموزش و دانشكده قانون. 

 

رتبه بندی دانشگاه ایلینوی اوربانا

 به این نکته توجه کنید که براساس سیستم رتبه بندی دانشگاهی کیواس دانشگاه ایلینوی اوربانا رتبه 75 جهان و رتبه 25 آمریکا را به خود اختصاص داده است. براساس رتبه بندی تایمز در سال 2020 این دانشگاه رتبه 48 دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داد. این دانشگاه یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه ها در  سراسر جهان به شمار می‌رود. 

 

همچنین برای مشاهده شرایط پذیرش و تحصیل در این دانشگاه می‌توانید به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه فرمایید.

 

فضای سبز دانشگاه ایلینوی در اربانا - شمپین


 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده
کلاس یوس
کلاس sat