دانلود نمونه سوالات آزمون YOS ترکیه

دانلود نمونه سوالات آزمون YOS ترکیه

جهت قبولی در دانشگاه های ترکیه همانند سایر موسسات آموزشی دیگر دنیا بایستی آزمون ورودی قبول شوید. آزمون یوس یکی از آزمون های ورودی برای دانشگاه های دولتی کشور ترکیه برای پذیرش داوطلبان از دیپلم متوسطه ( تبعه های خارجی) به رشته های مهندسی تا علوم انسانی ( مدیریت، طراحی لباس و ...)، داروسازی، حقوقی، دندانپزشکی، پزشکی و سایر رشته های پزشکی  به زبانهای انگلیسی و ترکی استانبولی است. این آزمون هر ساله توسط وزارت علوم این کشور، در حوزه های گوناگون برگزار خواهد شد. موضوع مهمی که در رابطه با این آزمون لازم است بدانید اینکه، فقط افراد خارجی ( افرادی که تابعیت کشور ترکیه را نداشته باشند) حق شرکت در این آزمون را دارند. ناگفته نماند برخی از دانشگاه های خصوصی دیگر هم در کشور ترکیه، چنین آزمونی برگزار می نمایند. اما بایستی حد نصاب لازم جهت قبولی ( 50 تا 90 نمره) را کسب نمایید. قبولی در این آزمون علاوه بر اینکه در دانشگاه های دولتی پذیرفته می شوید، بلکه مشمول تخفیف شهریه می شوید.
البته ناگفته نماند یک استثناء هم در این آزمون وجود خواهد داشت، رشته خلبانی می باشد. جهت تحصیل در این رشته بایستی شهروند ترکیه باشید یا در مدرسه های خلبانی کشور ترکیه ثبت نام نمایید.

 

برای دانلود فایل هر کدام از نمونه سوالات آزمون YOS ترکیه رو تیترهای زیر کلیک کنید

 

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس 2020

 

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس 2019

 

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس 2018

 

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس 2017

 

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس 2016

 

 

سوالات متداول درباره آزمون یوس ترکیه

 

+ آزمون yos برای چه کسانی طراحی شده؟

- این آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه، فقط برای متقاضیان خارجی‌(اتباع غیر ترکی و  بین المللی) طراحی شده است و هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون یوس را برگزار می کند.

 

+ شرایط ثبت نام در آزمون یوس چگونه است؟

- نظام آموزشی کشور ترکیه و ایران به طور تقریبی مشابه هستند. با توجه به این موضوع افراد متقاضی ادامه تحصیل در ترکیه باید مدرک دیپلم خود را اخذ کرده و مقطع پیش دانشگاهی را گذرانده باشند.

 

+‌ تحصیل در ترکیه به چه زبانی صورت می‌گیرد؟

دانشگاه های ترکیه امکان ارائه ی دروس به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی خود فراهم می کنند. از این رو نیازی به تسلط کامل به زبان ترکی نمی باشد. البته برای اخذ پذیرش از دانشگاه هایی که کلاس های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند ملزم به ارائه ی مدرک آیلتس یا تافل هستید. در نظر داشته باشید که برای ورود به سایر دانشگاه های ترکیه باید آشنایی نسبی با زبان این کشور داشته باشید.​​​

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده