بورسیه تحصیلی ترکیه (بورسلاری)

بورسیه

صفحه نخست

ایرانیان زیادی به دنبال ادامه دادن تحصیلات خود در دانشگاه های کشور ترکیه می باشند. اما بعضا زمانی که از هزینه های آن اطلاع پیدا می کنند، منصرف می شوند. اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان، یکی از بهترین راه هایی است که می توانید هزینه های مربوط به تحصیل خود را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. با اخذ انواع بورسیه های تحصیلی ترکیه، دانشجویان می‌توانند در این کشور به صورت نیمه رایگان و یا کاملا رایگان به تحصیل بپردازند. هدف از نگارش این مقاله بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۳ می باشد. 

یکی از کم هزینه ترین و به نسبت راحت ترین راه ها جهت گرفتن اقامت ترکیه، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. با تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه خواهید توانست راه خود، جهت یافتن شغل مناسب در این کشور و دریافت مجوزهای لازم برای آن را تا حدود بسیار زیادی هموار نمایید. علاوه بر این مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های ترکیه بین المللی می باشد و مورد تایید اکثر کشور های اروپایی بوده و در آن ها دارای اعتبار است. پس اگر به دنبال تحصیل در ترکیه اطلاع پیدا کردن از شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی بفرمایید. 

بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان

بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان

بورسیه تحصیلی ترکیه بورسلاری TÜRKİYE BURSLARI

دولت ترکیه با ارائه بورسیه تحصیلی ترکیه بورسلاری، به دنبال ایجاد نمودن شبکه ای از مدیران متعهد به همکاری بین المللی در کشورهای مختلف می باشد. بورسیه های اعطایی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه دارای انواع مختلفی است. هزینه های بورس های ارائه شده از طرف دولت این کشور تامین می گردد. مدت زمان بهره مند شدن از بورسیه تحصیلی تورکیه بورسلاری می تواند به صورت کوتاه مدت یا تمام مدت باشد. این بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری قابل دریافت می باشند. لازم به ذکر است که بورسیه های دیگری نیز علاوه بر تورک بورسلاری، وجود دارند که برای بهره مند شدن از تحصیلات کم هزینه در دانشگاه های ترکیه ارائه می شوند. از جمله آن ها می توان به بورسیه های تحصیلی پژوهشی و بورس KATİP اشاره نمود. 

بورسیه ترکیه

مزایای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

همان طور که گفته شد هر سال دولت ترکیه بورسیه های جذابی را به منظور جذب و حمایت دانشجویان خارجی، در اختیار آنان قرار می دهد. بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان، یک فرصت استثنایی جهت بهره مند شدن از تحصیل رایگان در رشته های مختلف تحصیلی از جمله داروسازی، پزشکی و دندان پزشکی، رشته های علوم پایه و فنی مهندسی و غیره خواهد بود. افراد بسیاری هستند که کشور ترکیه را به عنوان یکی از مقاصد جذاب جهت ادامه تحصیل بر می گزینند. نزدیک بودن به ایران، اعظای مدارک مورد تایید اروپا و آمریکا از جمله مهمترین دلایل این انتخاب می باشد. لذا می توان تحصیل در ترکیه را پلی جهت کار و ادامه زندگی در بهترین کشورهای دنیا به حساب آورد. 
یکی از امتیازات اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای ایرانیان و سایر دانشجویان خارجی، دریافت کمک هزینه ماهیانه است که مبلغ آن بنا به مقطع تحصیلی شما متغیر خواهد بود. امکان استفاده از خوابگاه های رایگان، آموزش رایگان زبان ترکی پیش از شروع دوره، دریافت بلیط رفت و برگشت هواپیما یک بار در سال به کشور مبدا دانشجو و امکان دریافت ترنسفر فرودگاهی و بهره مند شدن از بیمه سلامت رایگان در طول مدت تحصیل نیز از دیگر امتیازات بورسیه های تحصیلی دانشگاه های مختلف ترکیه می باشد.
​​​​​​

آشنایی با شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

ارائه یک رزومه خوب و قوی و داشتن نمرات بالا، از مهم ترین موارد در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد. داشتن مدرک تحصیلی با معدل بالا از دانشگاه های معتبر، داشتن پروپوزال قوی و مقالات ISI ، بهره مند بودن از نمرات بالا در دروس کلیدی مربوط به هر رشته و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره قابل قبول از دیگر شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد. علاوه بر این ها تایید فرد متقاضی به عنوان دانشجوی ممتاز، توسط استاد راهنما، می تواند شانس اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه را بسیار افزایش دهد.
شانس اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۳ در مقطع دکتری، معمولا بیشتر از سایر مقاطع می باشد. مدت زمان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی ترکیه برای متقاضیان مقطع دکتری ۴ سال به همراه یه دوره یک ساله آموزش زبان می باشد. این مدت زمان برای مقطع کارشناسی ۴ تا ۶ سال و برای مقطع کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال خواهد بود. 
​​​​​​

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۳

دوره‌ی نیمه‌گروهی SAT خرداد ۱۴۰۲

درخواست مشاوره

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

شروع دوره: ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ /  تاریخ آزمون: Oct. 7, 2023 / معادل ۱۵ مهر ۱۴۰۲ / طول دوره ۳,5 ماه /  آزمون‌های آزمایشی 

امکان شرکت آزمایشی در کلاس
​(امکان پرداخت شهریه در دو نوبت)

 ۱۴ و ۱۵ ام خرداد با تخفیف استثنایی ۳۰ درصدی فقط ۱۲/۶۰۰ میلیون تومان