satschool logo

۰۲۱ ۲۸۴۲۷۰۶۲

تلفن ایکون
آیکون سرچ

En Route to Future

موفقیت در آزمون SAT، اصول و نکات ضروری

در ابتدا باید گفت که موفقیت در اینجا معقوله ای نسبی است و نمره مطلوب افراد با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر آنها متفاوت است اما آنچه مشخص است جهت بدست آوردن نمره ای که بتوان با اتکا به آن در رشته هایی چون "دندان‌پزشکی" و "پزشکی" و در دانشگاه های مطرح کشور ترکیه همچون "دانشگاه حاجت تپه" پذیرش گرفت (۱۵۰۰به بالا) توجه به نکات ذیل بسیار کمک کننده خواهد بود.

PASSING SAT

چگونه در آزمون SAT موفق شویم؟

نکته اول، افزایش دامنه واژگان

ناگفته پیداست که یکی از ارکان مهم دانش زبان "دامنه واژگان" است که این مهم در چالش برانگیزترین بخش آزمون SAT یعنی Evidence-Based Reading به منظور ارتقاء کیفیت درک مطلب گریزناپذیر است. از اینرو لازم است بخشی از برنامه روزانه افراد جهت آماده سازی برای آزمون به این امر اختصاص یابد. از آنجا که بهره‌گیری از یک منبع مناسب واژگان سهم قابل ملاحظه‌ای در این زمینه ایفا می‌نماید ، پیشنهاد قاطع کارشناسان آموزش در مجموعه SAT School  کتاب Vocabulary for the High School Student می‌باشد. دقت شود که در فراگیری کلمات سه عنصر اساسی Routine (منظم و هر روزه) ، Repetition (تکرار) و Review (دوره و مرور) کاملا در نظر گرفته شوند. مجموعه‌ای از بهترین منابع آزمون SAT را می‌توانید، از طریق این لینک از SAT School تهیه کنید.

موضوع سوالات Writing and language آزمون SAT

نکته دوم، مطالعه منظم و فراگیر 

از دیگر عناصر موثر در افزایش دامنه واژگان و نیز بهبود چشمگیر درک مطلب مطالعه مستمر در موضوعات مختلف است که البته تمرکز بیشتر بر موضوعات مورد نظر در متون SAT در اینجا پیشنهاد میگردد .از اینرو برنامه‌ منظم به منظور مطالعه مقالات و متن‌هایی با محتوای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی ، روانشناسی و البته علمی و همین‌طور ادبیات کلاسیک و مدرن آمریکا و سایر کشورها تا حد ممکن میتواند تحولی غیرقابل انکار در رشد کیفیت درک مطلب ، به خصوص در آزمون SAT را رقم بزند. 
لازم است اضافه شود که انجام تمرین " خلاصه نویسی" پاراگراف‌های متون یا فصل‌های کتب مورد مطالعه میتواند فرایند ایجاد رشد در کیفیت درک مطلب را تسریع و تسهیل نماید.

نکته سوم، شرکت مستمر و فعال در کلاس ها

بدیهی است که حضور فعال در کلاس های آموزش SAT که توسط متخصصین این درس برگزار میگردد موجبات برخورداری هرچه بیشتر دانشجو از دیدگاهی تخصصی نسبت به مفاد آزمون را فراهم نموده و مسیر موفقیت او در آزمونSAT  را هموارتر می‌نماید‌. در مجموعه SAT School  علاوه بر ارایه آموزش قوی، پشتیبانی مستمر و مشاوره کارآمد عواملی هستند که داوطلب را هرچه بیشتر به سوی تحصیل نمره دلخواه در آزمون SAT سوق می‌دهند.